Quick Access : Electronic Library Scientific Supremacy System Kuiper System
Scientific Journals Reference Books Commission Reference Books System FA
FA
تاریخ انتشار : 1399/09/02

شیراز میزبان بیست و دومین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی، بیست و دومین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و چهاردهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری و سومین جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزشی در تاریخ های 29 لغایت 31 اردیبهشت ماه 1400 در شیراز برگزار می گردد. آرمان همایش با عبارت زیر معرفی شده است:
" ماموریت گرایی و تمایز رسالت آکادمیک در دانشگاه های علوم پزشکی"
دکترجواد کجوری، دبیر علمی این همایش در پیام خود بیان نموده اند:
" آموزش علوم پزشکی به عنوان یکی از مهمترین رسالت‌های دانشگاه های علوم پزشکی کشور نقش عمده ای در تعالی کشور و دستیابی به توسعه پایدار دارد... توجه هرچه بیشتر به اصول علمی آموزش، مهارتهای ارتباطی با بیمار، برخورد حرفه ای، رعایت حقوق بیمار و رعایت شأن اساتید ودانشجویان علوم پزشکی لازم و ضروری است. آموزش رشته های علوم پزشکی در کشور جمهوری اسلامی ایران در چند دهه اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است که یکی از عوامل این پیشرفت برگزاری کنگره های آموزش پزشکی ملی بوده است". ایشان در پیام خود اظهار امیدواری نموده اند که بیست و دومین همایش کشوری آموزش پزشکی بتواند زمینه ارائه نوآوری های آموزشی در سطح کشور و جهان را فراهم کرده و به ارتقاء کیفیت آموزش پزشکی بیش از پیش کمک کند".
دکتر شهرام یزدانی، دبیر این همایش نیز در پیام خود به تاریخچه آموزش پزشکی اشاره نموده و فرموده اند:
" سه موج اصلاحات آموزش پزشکی منجر به رویکرد سیستماتیک و نظام مند در آموزش علوم پزشکی، تغییر در روش ها و جایگاه آموزشی و تاکید بر نقش تولیتی پزشکان در قبال سلامت مردم گردیده است. در حال حاضر یکی از موضوعات مورد توجه طرح توسعه دانشگاه ها ( Plan of Academic Development ) است". دکتر یزدانی در ادامه پیام خود بیان نموده اند که " دستیابی به جایگاه مرجعیت علمی مستلزم آن است که دانشگاه ها و مراکز آکادمیک کشور، علاوه بر فناوری و پژوهش در حوزه های آموزشی و نظریه پردازی نیز پیشرو و سرآمد باشند. در این راستا، دانشگاه های علوم پزشکی لازم است که با درک ضرورت یک تحول اساسی و بنیادین به طور فعال به سمت فرهنگ سازی و ظرفیت سازی علمی در جامعه گام بردارند که افزایش فعالیت این مراکز در حوزه آموزش پزشکی و طرح بنیادی تر مباحث مهمی مانند آمایش سرزمین، تدوین سند راهبردی رشته های مقاطع، توسعه گفتمان مرجعیت و تلقیح آن به کلان مناطق کشور، نشان از افزایش کیفیت و کمیت تحقیق و توسعه در این حوزه می باشد". ایشان نیز اظهار امیدواری نموده اند که حاصل تمرکز زدایی این همایش و برگزاری آن به شکل کنونی، بتواند منجر به ارائه ویژگی منحصر به فرد و رقابتی هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز آکادمیک کشور گردد".
شایان ذکر است، مهلت ارسال خلاصه مقاله (فارسی و انگلیسی) به این همایش از تاریخ اول ابان ماه 1399 لغایت 30 اذر ماه 1399 تعیین شده است.
برای دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت همایش به آدرس www.ichpe.org مراجعه فرمایید.